Каталог товарів
Ваша область: Харківська
Як пошити подушку - майстер клас

Як пошити подушку із залишків тканини - майстер клас

Зміст:

  1. Перша обробка тканин
  2. Блискавка
  3. Подушки різних форм

 

Про те, як пошити подушку із залишків тканин, придбаних для пошиття одягу, замислюються багато рукоділок. Виявляється, секретів майстерності створення невеликих, але акуратних аксесуарів для диванів, крісел та ліжка небагато. Їх ми і намагатимемося розглянути в деталях.

Перші кроки при виготовленні квадратної подушки

Найбільш поширений розмір подушок для диванів та стандарт для більшості виробників – 60х60 см. Особливості виготовлення такого аксесуару ми вивчимо насамперед.

Відмінності між кроєм, а також пошиттям подушки та наволочки невеликі. Полотно виробу повинне становити в довжину 120 см з додаванням понад розмітку ще 8 см. Ширина викрійки відповідає розміру виробу, досягаючи 60 см та 4 см запасу. Так виглядатиме форма на подушку, обладнану застібкою-блискавкою.

Використовуючи наведені нижче поради, будь-яка рукоділка пошиє не тільки квадратну, але й круглу подушечку для стільця.

  1. Підбір тканини та розташування викрійки. При масовому виготовленні виробів викрійку розташовують з урахуванням напряму пайових ниток. Тут відріз текстильного матеріалу повинен бути не менше 128 см завдовжки при стандартній ширині в півтора метри. Розгорнувши напрямок, форму можна зробити в поперечному напрямку, що дасть можливість значно заощадити на матеріалі або просто вкластися в наявний відріз.

    І все-таки, не завжди можна укласти форму в поперечному напрямку. Цьому можуть стати на заваді малюнки візерунка. Якщо матерії залишилося багато, то краще розкроїти 2-3 однакові вироби.

    Перед тим як пошити подушку своїми руками з залишку тканини, розгляньте матеріал, що уважно залишився. Можна купити тканину для пошиття без візерунка. Розкроїти її буде легко, достатньо стежити за напрямком ниток. Розмір відрізу, що залишився, можна скоригувати, приточивши до нього додатковий шматок, навіть іншого кольору. При цьому треба стежити, щоб напрямок ниток обох шматків йшов паралельно.

  2. Тканина для зовнішнього та внутрішнього чохла. Подушка складається з чохла, напірника та набивання. Пір'яну набивку складають і зашивають у напірник, щоб вона тримала форму, а гострі кінчики пір'я не вилазили назовні, як голки їжака. При створенні виробу із синтетичних матеріалів, набивання теж ховається у тканинну ємність. Це необхідно для підтримки форми та прання зовнішнього чохла.

     

    Перед тим, як самій шити подушку, треба вибрати набивання. Для пір'яної береться щільна матерія, пробити яку пір'ям непросто. В інших випадках підійде будь-яка, навіть дешевий підкладковий матеріал.

Перша обробка тканин

Розкроївши чохли, не варто поспішати сточувати їх у єдине ціле. Необроблені краї можуть огортатися від частого використання, тому їм потрібний захист. Розкроєні відрізи обробіть оверлоком, і лише після цього складайте лицьовою стороною всередину для страйку.

Сточуючи деталі, зверніть увагу на розмір стібків. Вибрати варто середній розмір, оскільки занадто дрібний може негативно позначитися на якості роботи: волокна матеріалу при дуже часті стібки можуть зруйнуватися.

Колір ниток для напірника підбирати за кольором необов'язково. Виготовляючи зовнішній чохол, на питання про необхідність підбору кольорової гами можете відповісти лише ви: іноді контрастні кольори виглядають дуже цікаво, створюючи додаткову оригінальну деталь.

Товщина ниток теж має велике значення. Перед тим як пошити самому подушку, розгляньте свій запас і купіть нитки середньої товщини, якщо їх не вистачає. Занадто товста нитка не зміцнить шов, а послабить затяжку при страйку, що зробить місце скріплення надмірно помітним, а виріб здаватиметься незавершеним.

Блискавка

Сучасні м'які деталі інтер'єру обладнають блискавками для зручності. Такий елемент легше зняти, він простіше прогладжується і зручніше одягається, ніж гудзики або зав'язки, що мають.

Розмір блискавки повинен відповідати ширині входу, тоді ви уникнете необхідності вкорочувати її. Приточити блискавку можна одним прямим швом. Початківцям рукоділницям це може здатися важким, але насправді ця операція вимагає просто уважності та акуратності. Обов'язково підберіть замок, в якому стрічка відповідає кольору матеріалу.

Подушки різних форм

Виготовлення м'яких аксесуарів складних форм практично не відрізняється описом, як пошити звичайну подушку із залишків тканини. Достатньо пошити чохол, набити матеріалом, що утеплює, і щільно зашити. Робота ця навіть простіша, адже немає необхідності обробки елементів оверлоком або встановлення блискавки. На такі вироби зовнішні наволочки не є обов'язковими. Якщо частого прання не передбачається, то й витрачати зайвий час на виготовлення додаткового чохла-наволочки резону немає.

Готові форми в мережі знайти можна, але вони рідко відповідають потребам. Багато помилок та похибок на виставлених у мережах схемах можна не помітити вчасно, відповідно, зіпсувати наявний матеріал. Сайти про те, як правильно пошити подушку складної форми, рідко показують хороші форми.

 

Назад
12.11.2018